Kinoa(Kuinoa) Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Kinoa(kuinoa) yüzyıllar önce keşfedilen bir besindir fakat değeri ve sağlığa faydaları son yıllarda ortaya çıkmaya başlamıştır. Kinoanın değişik iklimlere uyum sağladığı bilinmektedir. Bu da Kinoayı sürdürebilir bir mahsül kılar.

Kinoa(Kuinoa) Faydaları Nedir ?

Kinoa(kuinoa) tohumları tam protein kategorisinde yer alır ve bu özelliği ile vücudun ihtiyaç duyduğu aminoasitleri karşılamasıyla bilinir.Tam protein içeren bitkiler oldukça kısıtlıdır. Kinoa(kuinoa), vejetaryen ve vegan beslenenler için oldukça tercih edilen bir protein kaynağı olarak bilinir.

Ayrıca Glüten içermeyen bir besin olması sebebiyle çölyak ve glütensiz diyetler için sıkça tercih edilir.İçerisinde yüksek lif ve yüksek protein bulunur, bu sizi uzun süre tok tutmasına yardımcı olur. Düşük glisemik indekse sahiptir, bu da kilo vermenize yardımcı olacak niteliktedir.

İçeriğindeki yüksek kalori nedeniyle dengeli tüketilmesinde fayda vardır.

Kinoa(Kuinoa) Nerede Bulunur? Nerelerden Alınır ?

Kinoa(Kuinoa) son yıllarda popüler olan bir protein kaynağı olmasından dolayı temin edebileceğiniz yerler bir hayli kısıtlıdır. Kuinoayı glütensiz ve en doğal haliyle www.naturpystore.com.tr adresinden satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir