Organik Elma Sirkesi

Elma sirkesi çok sayıda hastalık için faydalı olduğu bilinmektedir. Yıllardır en şifalı ürünler listesinin başlarında yer alan elma sirkesinin, organik elma ile yapılması onu daha sağlıklı bir gıda yaptığı söylenir.

Organik Elma Sirkesi Yararları

Organik elma sirkesi , organik elma ile yapıldığı için normal elma sirkelerine göre daha yararlı olduğu uzmanlarca söylenir. Organik elma kullanarak GDO’lu besinlerin oluşturduğu olumsuzluklardan korunabilirsiniz.

Elma Sirkesi Hazırlama Süreci

Genel olarak dışarıda satılan ürünler plastik şişede beklediği için cam şişede bekleyen ve satılan bir sirke kadar etkili olmayacaktır.Cam şişe, tuz,şeker,su ve organik elmalar, elma sirkesi hazırlamanız için yeterli olacaktır. Elmaları kabukları soyulmayacak şekilde doğranır ve cam şişeye yukarıdaki belirilen malzemeler koyulur. Elmalarımız diğer malzemelerimiz ile cam şişede bir buçuk ay kadar bekletilmelidir. İlk bir hafta içinde cam şişeyi üç sefer çalkalamanız yeterli olacaktır.Hazırladığınız şişe içindekilerle birlikte karanlık ve loş bir ortamda beklemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir